چیدمان تابلو خانگی

چیدمان تابلو خانگی

چگونه تابلو خانه را نصب کنیم

برای چیدمان خانه و دیوار با تابلو از پالت رنگ های طبیعی استفاده کنید. مبل ها و قالیچه را به رنگ خنثی انتخاب کنید. میتوانید از مبلمان رنگی هم استفاده کنید که در این صورت تابلو ها فضای خانه را به شدت شلوغ میکنند. همچنین میتوانید یک یا دوتا از مبلهای خود را رنگی انتخاب کنید تا بتوانید روی دیوار هم از تابلو رنگی استفاده کنید.

چیدمان تابلو
چیدمان تابلو خانگی

اگر دوست دارید به اتاق خود رنگ ببخشید، می توانید از تابلوهای مدرن با رنگ های متفاوت از رنگ زمینه‌ی دکور استفاده کنید.

چه تابلویی برای خانه مناسب است

چیدمان تابلو خانه چگونه است

تابلوهای مدرن و رنگی حتما نباید از رنگ های عمیق و خیلی پررنگ تشکیل شده باشند. رنگ های ملایم هم می تواند در فضا اثرگذاری خوبی داشته باشد.
این تابلو، فوق العاده زیبا و متفاوت است. نوعی زندگی و طراوت در خود دارد و بیشتر از هر وسیله دیگری در این بخش از خانه خودنمایی می کند. البته رنگ سفید و روشن دیوار و کاناپه ها هم در جلوه آن بی تاثیر نیستند. این تابلو با کوسن های روی مبل جفت شده است

چیدمان تابلو
چیدمان تابلو

برای چیدمان باید ابتدا یکی از دیوارها را انتخاب کنیم. دیوار پشت مبلمان یا دیوار پشت تختخواب ، دیوار روبروی تختخواب ، دیوار راهرو ، دیوار روبروی درب ورودی و …انتخاب برای ما آزاد است و میتوانیم با سلیقه خودمان یکی یا چند تا را انتخاب کنیم. روی دیوار میتوانید تابلو نقاشی ، عکس ، تصویر چاپ شده ، پوستر یا هر چیز دیگری را استفاده کنیم. باید رنگ و تصویر مورد علاقه ما باشد و با سبک خانه یا محل کار هماهنگ باشد.

چیدمان تابلو
چیدمان تابلو خانگی
چیدمان تابلو
چیدمان تابلو

برای انتخاب فریم و قاب محدودیتی وجود ندارد. میتوانید از قاب های با متریال مختلف یا رنگهای مختلف استفاده کنید یا همگی در سایز و اندازه یکسان باشند. برای تصمیم گیری باید به اندازه دیوار توجه کنید.

چیدمان تابلو در دکوراسیون منزل (1)
چیدمان تابلو در دکوراسیون منزل

اما برای چیدمان روشهای مختلفی وجود دارد. اولین نمونه چیدمان تکی میباشد. یک تابلو خیلی بزرگ معمولا به تنهایی استفاده میشود و در کنار تابلوهای دیگر قرار ندارد. تابلوهای بزرگ حس قوی تری را به محیط منتقل میکنند. دومین نمونه چیدمان تابلوها بصورت خطی است. یعنی تابلوها را کنار یکدیگر به ردیف نصب میکنیم. معمولا چیدمان خطی برای تابلوهای با سایز یکدست و قاب یک شکل انجام میشود. نظم زیادی به دکوراسیون داخلی می دهد.

چیدمان تابلو
چیدمان تابلو
چیدمان تابلو در دکوراسیون منزل
چیدمان تابلو در دکوراسیون منزل

نمونه سوم چیدمان شبکه ای است. یعنی تابلو ها هم بصورت افقی و هم بصورت عمودی در یک دیوار چیدمان میشوند. مثلا 3ردیف 3تایی که جمعا 9 تابلو چیدمان شده است. این چیدمان هم حس منظمی به دکوراسیون شما میدهد و برای فضاهای رسمی تر استفاده میشود.

چیدمان تابلو در دکوراسیون منزل (6)
تابلو در دکوراسیون خانه

برای چیدمان تابلو ها باید فاصله ها رعایت شود. فاصله زیادی نداشته باشند و متناسب حاشیه تابلو ، فاصله بندی آنها را انجام دهیم. نزدیک بودن زیاد تابلو ها باعث میشود طرحها به خوبی درک نشوندو نتوانیم روی هر تابلو دقیق شویم و فاصله زیاد ترکیب بندی را بی حس و کم اثر میکند.

چیدمان تابلو در دکوراسیون منزل (7)
چیدمان تابلو خانگی

چیدمان خوشه ای یکی از روش های نا منظم در چیدمان تابلو است. تابلو های را با سایزهای مختلف و طرحهای مختلف در کنار هم به نمایش میگذاریم. ممکن است فریم و حاشیه یکدست تابلو ها باعث شباهت و ریتم زیباتری در آنها بشود و حس مدرنی به محیط میدهد. ولی اگر قابها غیر یکدست و پتینه شده باشند حالت صمیمی و قدیمی تری به دکوراسیون میدهد.

چیدمان تابلو
چیدمان تابلو

لازم است بدانید که رنگها تاثیر مهمی در چیدمان آثار هنری و تابلو ها دارند. بهتر است بدانید به دنبال هرمونی رنگی هستید یا کنتراست رنگی . در صورت علاقه به کنتراست رنگی معمولا رنگ تابلو متضاد رنگ دیوار انتخاب میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165