چیدمان خانه در تهران

چیدمان خانه در تهران

باتوجه به تغییر سبک و استایل زندگی شهری و سکونت در آپارتمان ها ، زندگی در فضای کوچک شکل گرفته. معمولا خانم ها از بودن در خانه خود چه بزرگ و چه کوچک به دنبال احساس آرامش ، هیجان و لذت هستند. راههایی وجود دارد تا خانه های کوچک در تهران را بزرگتر جلوه دهیم و روح انرژی و شور را در آن ایجاد کرده و از زندگی در آن لذت ببریم. این نوشتار راههای چیدمان خانه در تهران را به این منظور پیش پایمان می گذارد.

چیدمان خانه در تهران
چیدمان خانه در تهران

پس از آن‌جایی كه این میز به ندرت برای غذاخوردن مورد استفاده قرار می‌گیرد، بهتر است نگران نباشید؛ فضای غذاخوری خود را با دیگر فعالیت‌های كه در سر دارید منطبق كنید و از این فضا بیش‌ترین استفاده را ببرید.

 این میز غذاخوری گرد در كنار دیواری قرار گرفته است كه پیرامون آن قفسه‌هایی توكار ساخته شده‌اند و فضایی برای نگهداری از كتاب‌ها و دیگر اشیای تزئینی فراهم كرده‌اند.

چیدمان خانه در تهران
چیدمان خانه در تهران

نكته: اتاقی شبیه این، كه نسبت به اتاق‌های غذاخوری مرسوم كمی غیررسمی است، فرصت بسیار خوبی است برای تركیب و هماهنگی میزها و صندلی‌ها. این میز چوبی در برابر آسیب‌های كارهای روزانه مقاومت خواهد كرد. صندلی‌های كناری برای غذاخوردن بسیار مناسب و برای مطالعه و كار كردن بسیار راحت هستند

چیدمان خانه در تهران
چیدمان خانه در تهران
چیدمان خانه در تهران
چیدمان خانه در تهران
چیدمان خانه در تهران
چیدمان خانه در تهران

همه دارای یك اتاق غذاخوری رسمی نیستند، اما حتی اگر از میز آشپزخانه خود در تمامی وعده‌های غذایی استفاده می‌كنید، باز هم می‌توان از آن به‌ عنوان میز كار استفاده كرد. یك نیمكت پیش‌ساخته در كنار یك میز پایه‌دار غیررسمی برای انجام كارهای روزانه بسیار مناسب هستند.

چیدمان خانه در تهران
چیدمان خانه در تهران

نكته: نیمكت‌ها، مانند نیمكتی كه در عكس بالا می‌بینید، می‌توانند در فضای زیرین خود دارای دراورها و كشوهای زیادی باشند. می‌توان قفسه‌هایی را در بالای آن‌ها نصب كرد و كتاب‌ها و اشیای تزئینی را در آن‌جا قرار داد. فقط از استحكام قفسه‌ها و قدرت نگهداری و تحمل وزن كتاب‌ها مطمئن شوید.

قرار دادن یك میز تحریر در وسط اتاق غذاخوری شاید كار نامتعارفی باشد، اما اگر از این فضا به عنوان محل كار خود نیز استفاده می‌كنید كار شما قابل قبول خواهد بود. این میز تحریر زیبا دارای چندین كشو است و می‌تواند كاركرد دوگانه‌ای داشته باشد. فقط از این‌كه ارتفاع آن مناسب غذاخوردن است مطمئن شوید.

چیدمان خانه در تهران
چیدمان خانه در تهران

نكته: از صندلی‌هایی مدرن در كنار میز استفاده كنید و برای قرار دادن وسایل كار خود یك كمد به فضا اضافه كنید (كمدی كه در عكس می‌بینید چرخ‌دار است و این موضوع یعنی این‌كه در هنگام نیاز می‌توانید آن را از اتاق خارج كنید تا فضای بیش‌تری در اختیار مهماناتان قرار بگیرد). یك تخته سیاه می‌تواند فضای خوبی برای یادداشت كارهای روزانه شما و نوشتن منوی روزانه باشد.

اگر در خانه كار می‌كنید، ممكن است نیاز به برپایی جلسه‌ای در خانه خود داشته باشید. اگر فضا به شما این اجازه را می‌دهد، از یك میز غذاخوری بزرگ كه از آن بتوان به عنوان میز كنفرانس نیز استفاده كرد استفاده كنید. دور میزی كه در عكس بالا می‌بینید هشت نفر به راحتی می‌نشینند و بوفه پیش‌ساخته فضایی فوق‌العاده جادار برای نگهداری از ظروف چینی و وسایل كار شما فراهم می‌كند. هم‌چنین سطح روی بوفه فضای كافی برای قرار دادن یك چاپگر یا دستگاه‌های نمایش‌گر در هنگام جلسه فراهم می‌كند.

چیدمان خانه در تهران
چیدمان خانه در تهران

برای داشتن فضایی غیررسمی برای برپایی جلسات، می‌توانید از صندلی‌های مختلف و متنوع و یا یك نیمكت برای ایجاد فضای نشیمن اضافی، همان‌طور كه در عكس می‌بینید، استفاده كنید.

نكته: خوشبختانه، اكثر اتاق‌های غذاخوری دارای چراغ‌های پرنور و زیبایی هستند، كه مناسب فضای كار نیز هستند. سعی كنید از چراغ‌هایی استفاده كنید كه بتوانید نور آن‌ها را كم و زیاد كنید. داشتن یك چراغ پایه‌دار یا چراغ رومیزی برای مطالعه بسیار خوب و كارآمد است.

چیدمان خانه در تهران
چیدمان خانه در تهران
  • چیدمان خانه در کرج
  • چیدمان خان در تهران

از میزهای گرد مدرن در كنار یك گنجه چوبی، مانند عكس بالا، استفاده كنید تا سطوح و یبک های های مختلف با هم تركیب شوند و فضای كافی برای نگهداری از وسایل كار و ظروف غذاخوری در اختیار داشته باشید.

فضا معمولا موضوع چالش‌برانگیزی در آپارتمان‌های كوچك است. یكی از راه‌های حل این مسئله تركیب كردن فضای كار و فضای غذاخوری است و در كنار آن‌ها استفاده از فضاهای نگهدارنده مخفی در نیمكت‌های كوچك.

برای انجام چیدمان در دکوراسیون داخلی ابتدا باید با نحوه استفاده از اصول اولیه طراحی برای تزئین خانه آشنا باشید تا بتوانید چیدمان زیبا و کاربردی داشته باشید. این قوانین و اصول تزئینی به اندازه کافی ساده هستند که اکثر افراد به راحتی می توانند آنها را اعمال کند.

ایده اساسی این قانون این است که جزئیات و اشیائی و آکسسوری هایی که در عدد فرد مرتب شده یا دسته بندی می شوند جذاب تر، به یاد ماندنی تر و مؤثرتر از جفت شدن عدد زوج هستند. این کمک می کند تا گروه بندی از اشیاء در ارتفاع های مختلف، اشکال و بافت های متفاوت شکلی زیبا از چیدمان را برای ما ترسیم میکنند. به عنوان مثال به تصویر بالا نگاه کنید. سه گلدان، همه در ارتفاع های مختلف و با اشیای متفاوت تزیین شده اند.

پیدا کردن نقطه کانونی برای هر فضا

بیشترین تأکید در چیدمان کردن دکوراسیون داخلی یافتن نقاط کانونی هر فضاست.. این چیزی است که چشمان شما به طور طبیعی وقتی وارد اتاق می شوید بیشتر به سمت خود جذب میکند. بنابراین در شروع هر چیدمان یافتن نقطه کانونی اتاق شروع خوبیست.به عنوان مثال، اگر می خواهید از یک اتاق برای خواندن و مطالعه استفاده کنید، شما می توانید قفسه کتاب را به عنوان نقطه کانونی برای فضای اتاق خود ایجاد کنید. همچنین به راحتی با استفاده از یک قطعه بزرگ مبلمان برای نشان دادن نقطه کانونی کافیست.    شما می توانید یک قطعه بزرگ از آثار هنری را به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید. یک آینه بزرگ نیز به خوبی در این زمینه کار خواهد کرد.

هنگامی که نقطه کانونی اتاق را پیدا کردید،شروع به  تزیین اطراف آن کنید. از رنگ اصلی خود در عناصر دکوراسیون و در بقیه اتاق استفاده کنید. در مثال بالا، شومینه که نقطه کانونی اتاق است به رنگ  سفید میباشد. دیوارهای قرمز رنگ آن را برجسته می کنند، و شمع های سفید،گل های ارکیده در اطراف اتاق  نقطه کانونی که شومینه است را تقویت می کند.

قوانین اندازه گیری اولیه را بدانید

در چیدمان مبلمان و دکوراسیون داخلی بایستی به اندازه هاو فاصله های مناسب در قراردادن وسایل و اثاثیه در کنار هم آگاه باشیم تا بتوانیم دکوراسیون زیبایی را خلق کنیم. اندازه گیری های خاصی برای تزئینات وجود دارد که دکوراسیون اتاق را بهتر می کند.به عنوان مثال فاصله بین میزهای قهوه خوری  و مبلمان باید حداقل 15 سانتیمتر باشد.رعایت فاصله مناسب بین مبلمان و میز تلوزیون را از یاد نبرید.با استفاده از ارتفاع پرده ها در هنگام آویزان نمودن آنها میتوان توهم افزایش ارتفاع سقف را ایجاد کنید.

اگر فضای کوچکتر دارید، ممکن است یک فرش کوچکتر را انتخاب کنید.

فضای منفی خود را در نظر بگیرید

در طراحی، فضای منفی ناحیه ای است که توسط طراح قابل پوشش نمیباشد. اغلب این منطقه نواحی سفید در دیوارهای شماست که بایستی طیبق اصول و قوانین چیدمان از آن قسمت ها نیز در طراحی بهره برد. دکوراسیون با فضای منفی می تواند کمی پیچیده باشد، اما باکمی مهارت قابل زیباسازیست.

نورپردازی مناسب را از یاد نبرید

روشنایی عمومی در کنار نورپردازی برای جلوه دادن بیشتر دکوراسیون داخلی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. استفاده از لامپ های ال ای دی در زیباسازی دکوراسیون داخلی نقش برجسته ای ایفا میکنند. مترجم و گردآورنده:میترا مروتی

طراحانه، برترین مشاور چیدمان منزل آماده طراحی و چیدمان منزل شما عزیزان میباشد. 09123104165 مهندس پناهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165