چیدمان خانه

برای چیدمان خانه بهتر است چند نکته را در نظر بگیرید. در ذهن داشته باشیم خانه انباری نیست و لوازم اضافی باید به انبار بروند یا فروخته شوند یا به افرادی میدانیم به آن احتیاج دارند هدیه بدهیم. خانه یک رنگ و یک تم رنگی بی حس و حال و کسل کننده میشود. مثلا استفاده افراطی از رنگ بنفش در همه جای خانه یا رنگ آبی ، سبز ، خاکستری و رنگهایی که هرکدام در یک دوره زمانی خود را به دکوراسیون خانه های ایرانی غالب کرده اند. از ترکیب رنگ یا همان پالت رنگی استفاده کنید. رنگها جریان انرژی خوبی را به خانه می آورند.

چیدمان خانه
چیدمان خانه

باتوجه به تغییر سبک و استایل زندگی شهری و سکونت در آپارتمان ها ، زندگی در فضای کوچک شکل گرفته. معمولا خانم ها از بودن در خانه خود چه بزرگ و چه کوچک به دنبال احساس آرامش ، هیجان و لذت هستند. راههایی وجود دارد تا خانه های کوچک در تهران را بزرگتر جلوه دهیم و روح انرژی و شور را در آن ایجاد کرده و از زندگی در آن لذت ببریم.

چیدمان خانه
چیدمان خانه

ترکیب بندی و چیدمان مبلمان کمک زیادی به شما میکند که حس کنید از تکرار دور شده اید و خانه برای شما جذابتر شده است. فضاهای بین مبلمان و پشت و جلوی مبلمان را رعایت کنید. چیدمان رسمی و چیدمان دوستانه مبلمان باهم فرق میکند. برای یک فضای دوستانه جهت مبلمان و فاصله آنها متفاوت است.

اصول چیدمان خانه
اصول چیدمان منزل
چیدمان خانه در تهران
اصول چیدمان منزل

در چیدمان مبلمان و دکوراسیون داخلی بایستی به اندازه ها و فاصله های مناسب در قراردادن وسایل و اثاثیه در کنار هم آگاه باشیم تا بتوانیم دکوراسیون زیبایی را خلق کنیم. اندازه گیری های خاصی برای تزئینات وجود دارد که دکوراسیون اتاق را بهتر می کند. به عنوان مثال فاصله بین میزهای قهوه خوری  و مبلمان باید حداقل 15 سانتیمتر باشد. رعایت فاصله مناسب بین مبلمان و میز تلوزیون را از یاد نبرید. با استفاده از ارتفاع پرده ها در هنگام آویزان نمودن آنها میتوان توهم افزایش ارتفاع سقف را ایجاد کنید. اگر فضای کوچکتر دارید، ممکن است یک فرش کوچکتر را انتخاب کنید.

چیدمان خانه در تهران
چیدمان منزل

میزها جزوی از مبلمان هستند و هویتشان معمولا بصورت جداگانه شناخته میشود. میتوان از میزها در کنار بقیه مبلمان یا در ترکیب با آنها هم استفاده کرد. پیشنهاد میکنم از محصولات با کارکرد مشخص و جداگانه استفاده کنید. در مواردی که متراژ خانه اجازه نمیدهند هم تا حد امکان از مبلمان تک کاربردی استفاده کنید چون محصولات چند منظوره استهلاک بالایی دارند و استاندارد پایینتری دارند.

چیدمان خانه در تهران
چیدمان منزل

روشنایی عمومی در کنار نورپردازی برای جلوه دادن بیشتر دکوراسیون داخلی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. استفاده از لامپ های ال ای دی در زیباسازی دکوراسیون داخلی نقش برجسته ای ایفا میکنند.

چیدمان خانه در تهران
چیدمان منزل

نكته: از صندلی‌هایی مدرن در كنار میز استفاده كنید و برای قرار دادن وسایل كار خود یك كمد به فضا اضافه كنید.

اگر در خانه كار می‌كنید، ممكن است نیاز به برپایی جلسه‌ای در خانه خود داشته باشید. اگر فضا به شما این اجازه را می‌دهد، از یك میز غذاخوری بزرگ كه از آن بتوان به عنوان میز كنفرانس نیز استفاده كرد استفاده كنید.

چیدمان خانه در تهران
نکات چیدمان خانه

برای داشتن فضایی غیررسمی برای برپایی جلسات، می‌توانید از صندلی‌های مختلف و متنوع و یا یك نیمكت برای ایجاد فضای نشیمن اضافی، همان‌طور كه در عكس می‌بینید، استفاده كنید.

سعی كنید از چراغ‌هایی استفاده كنید كه بتوانید نور آن‌ها را كم و زیاد كنید. داشتن یك چراغ پایه‌دار یا چراغ رومیزی برای مطالعه بسیار خوب و كارآمد است.

نکات چیدمان خانه
نکات چیدمان منزل

برای انجام چیدمان خانه در دکوراسیون داخلی ابتدا باید با نحوه استفاده از اصول اولیه طراحی برای تزئین خانه آشنا باشید تا بتوانید چیدمان زیبا و کاربردی داشته باشید. این قوانین و اصول تزئینی به اندازه کافی ساده هستند که اکثر افراد به راحتی می توانند آنها را اعمال کند.

ایده اساسی این قانون این است که جزئیات و اشیائی و آکسسوری هایی که در عدد فرد مرتب شده یا دسته بندی می شوند جذاب تر، به یاد ماندنی تر و مؤثرتر از جفت شدن عدد زوج هستند.

پیدا کردن نقطه کانونی برای هر فضا

بیشترین تأکید در چیدمان کردن دکوراسیون داخلی یافتن نقاط کانونی هر فضاست.. این چیزی است که چشمان شما به طور طبیعی وقتی وارد اتاق می شوید بیشتر به سمت خود جذب میکند. بنابراین در شروع هر چیدمان یافتن نقطه کانونی اتاق شروع خوبیست.

به عنوان مثال، اگر می خواهید از یک اتاق برای خواندن و مطالعه استفاده کنید، شما می توانید قفسه کتاب را به عنوان نقطه کانونی برای فضای اتاق خود ایجاد کنید. همچنین به راحتی با استفاده از یک قطعه بزرگ مبلمان برای نشان دادن نقطه کانونی کافیست. شما می توانید یک قطعه بزرگ از آثار هنری را به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید. یک آینه بزرگ نیز به خوبی در این زمینه کار خواهد کرد. هنگامی که نقطه کانونی اتاق را پیدا کردید،شروع به  تزیین اطراف آن کنید. از رنگ اصلی خود در عناصر دکوراسیون و در بقیه اتاق استفاده کنید. مترجم و گردآورنده:میترا مروتی

مشاوره
09123104165