چیدمان دفتر کار

چیدمان دفتر کار

چیدمان لوازم و مبلمان بستگی به نوع کار شما دارد. قبل از طراحی میزتان یک لیست از وسایلی که برای کار روزانه احتیاج دارید تهیه کنید. تا چیزی از قلم نیفتد. سپس وسایلی که در لیست شما هستند را در میزتان بچینید. سعی کنید فقط وسایل ضروری روی میز شما باشند.

اصلی ترین حس دفتر کار ، جدی بودن و انتقال حس مدیریتی و لاکچری بودن و اطمینان کردن دیگران به شما است. فرقی نمی کند که یک اتاق از دفتر بازرگانی باشد ، یا دفتر کار مدیریت یک شرکت مهندسی در هر حال میز ، مبلمان ، نورپردازی ، دیوار پشت مدیریت به ترتیب مهمترین قسمت های دفتر کار هستند،

چیدمان اتاق مدیریت و دفتر کار
چیدمان اتاق مدیریت و دفتر کار

یکی از وسایلی که خیلی ظاهر میز را شلوغ نشان می دهد و نظم میز را بهم می ریزد، سیم هاهستند. سعی کنید آن ها را کاملا از دید مخفی و یا همه آن ها را در یک قسمت متمرکز کنید. البته بعضی از این کابل ها ممکن است در طی روز لازم باشند و باید نزدیک شما قرار بگیرند.
در چیدمان میزتان سعی کنید حس انباشتگی منتقل نشود و حد امکان ظاهر میز را ساده و زیبا طراحی کنید تا با آرامش به کارهایتان برسید. یک فضای کاری شلوغ باعث می شود تمرکز شما به کارتان کم شود.

چیدمان اتاق مدیریت و دفتر کار
چیدمان اتاق مدیریت و دفتر کار

با توجه به نوع کارتان و وسایلی که استفاده می کنید، سعی شود پرکاربردترین وسیله در قسمت وسط میز قرار گیرد. مثلا اگر با کامپیوتر کار می کنید آن را در مرکز میز قرار دهید، اگر میزتان برای مطالعه است محل قرار دادن کتاب در مرکز میز باشد، و یا هر وسیله دیگری که بخش اصلی کارتان است را در مرکز میز قرار دهید.

اگر علاقه به گیاهان دارید پیشنهاد می کنم حتما یک یا چند گیاه کوچک روی میز کارتان بگذارید، گیاهان ارتباط فرد را با دنیای طبیعی حفظ می کنند و باعث آرامش می شوند. همچنین رنگ سبز طبق گفته روانشناسان خلاقیت را تقویت می کند.

عوامل گوناگون محیطی و اصول ارگونومیک نیز در طراحی محیط و میز کار اهمیت دارند. نور یکی از مهمترین عواملی است که باید به آن توجه کنید، سعی شود میزتان نزدیک پنجره باشد، نور کافی در بهبود کارها تاثیر زیادی دارد و به زیبایی میزتان می افزاید. همچنین اندازه و ارتفاع میز باید متناسب با قد و صندلی فرد انتخاب شود.

چیدمان دفتر کار
چیدمان دفتر کار

تمیزی میز تاثیر زیادی به عملکرد کاری ما دارد. قبل و بعد از کار حتما با یک دستمال روی میزتان را پاک کنید.
برای یادداشت کردن کارهایتان جایی برای گذاشتن یک دفترچه کوچک قرار دهید. همچنین می توانید برا ی نوشتن کارهای ضروری همان روز، از برچسب های رنگی شاد استفاده کنید.
در طراحی میز باید به زیر میزتان نیز توجه کنید، آن جا محل قرار گرفتن سیم های وسایل برقی شما هستند، اگر تعداد آن ها زیاد هستند و برای اینکه فراموش نکنید کدام کابل برای کدام وسیله است، می توانید روی آن ها علامت بگذارید و یا با نوارهای رنگی آن ها را از هم جدا کنید.

چیدمان دفتر کار
چیدمان دفتر کار

برای چیدمان دفاتر اداری و کار باید به میزان فضای موجود برای چیدمان و دکوراسیون توجه کرد. مثلا در دفاتر باز اداری به دلیل وجود فضای باز کافی دست ما برای چیدمان و دکوراسیون خلاقانه بازتر است.

فضای کار اداری باز به صورت یک استودیوی باز میباشد که کارکنان در عین حال که درکنار هم مشغول به کار میباشند توسط پارتیشن های مناسب و زیبای اداری از هم جدا میشوند و کار فرما میتواند در عین حال به تماشای همه کارکنان بپردازد و بر نحوه کار و عملکرد آنها احاطه کافی داشته باشد.

در این دفاتر سعی میشود از نور طبیعی و در عین حال نورپردازی های کافی استفاده شود و برای افزایش روحیه کارکنان از رنگ بندی های مناسب استفاده شود.

میتوان از عناصر طبیعی همچون گلها و گیاهان جهت لطافت بیشتر محیط استفاده شود. جهت کاهش سرو صدا در این محیطها میتوان در طراحی از پادل های کاهش صدا و اکو در سقف استفاده کرد. درچیدمان دفاتر اداری بسته میتوان از دکوراسیونی مدرن همزمان با پیشرفت عصر حاضر و به صورت خلاقانه برای متفاوت کردن جلوه محیط استفاده نمود.

چیدمان دفتر کار
چیدمان دفتر کار
  • چیدمان دفتر کار در فنگ شویی
  • اصول و نحوه چیدمان میز مدیریت در فنگ شویی
  • فنگ شویی اتاق کار جهت موفقیت در کار
  • چیدمان محیط اداری با اصول فنگ شوئی

این که آیا در خانه مشغول به کار هستید و یا در بیرون اهمیت چندانی ندارد، مهم آن است که در فضای کاری خود احساس راحتی کنید. یک دفتر راحت علاوه بر تقویت خلاقیت شما، بهره وری را افزایش می دهد. اجازه دهید چند چیز را در چیدمان اتاق کار در فنگ شویی بررسی کنیم که می توانند محیط کار شما را بهبود ببخشند.

یک نقطه کانونی در فضای اداری ایجاد کنید. این در طراحی موفق هر فضا، از جمله دفتر مهم است. بدون نقطه کانونی، انرژی کل فضا در مسیرهای گوناگون (و بسیاری) از بین می رود،این انحرافیست که انرژی را از حمایت شما دور می کند. اولین گوشه ای ازبخش دفتر که به هنگام ورود مشاهده کنید باید حضور قوی و پر داشته باشد.برای این کار، عکس ها در فریم های عمودی به شما کمک می کنند تا با ورود به دفتر به انرژی خوب برسید.

چیدمان مبلمان اداری
چیدمان مبلمان اداری

نور طبیعی که در دسترس شما قرار دارد را درهنگام کار در دفترتان بهینه کنید. اگر یک پنجره داشته باشید، پرده را به طور کامل در طول ساعات اداری بکشید. تحقیقات نشان می دهد که حضور (یا عدم وجود) نور طبیعی به طور مستقیم بر رضایت کار شما تاثیر می گذارد.استفاده از چراغ های فلورسنت روشن هرگز ایده خوبی در دفتر نیستند.

اگر فضای اداری شما هیچ گزینه روشنایی دیگری نداشته باشد،  قرار دادن یک چراغ مطالعه در میز کار خود که نور کافی را در هنگام کار در محیط ایجاد کند بسیار مناسب است . گذاشتن گیاه یا گلدان را فراموش نکنید چرا که  گیاهان با تصفیه هوا به افزایش اکسیژن موجود در مغز کمک می کنند همچنین فضای تازه و مطلوبی را به وجود می آوریم و در عین حال سطح انرژی مثبت را بالا می بریم.

چیدمان میز کار اداری
چیدمان میز کار اداری
  • چیدمان دفتر کار مدیریت
  • معماری داخلی اتاق کار
  • طراحی اتاق کار آرامبخش در منزل
  • اصول طراحی داخلی دفتر کار اداری
  • دکوراسیون داخلی اتاق کار گروهی
  • چیدمان اتاق کار در منزل

چیدمان اتاق کار در منزل از این جهت مورد توجه قرار گرفته است که ​با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سرعت اینترنت و با امکان اتصال به وبسایت های مختلف از طریق اینترنت های پر سرعت خانگی ، مشاغل شخصی و پروژه ای و کار کردن در منزل و به اصطلاح دورکاری در جوامع امروزی بسیار رواج یافته است.

این چیدمان میتواند برای مساحت های بزرگ و حتی کوچک طراحی شود تنها نکاتی را باید رعایت نمود که تاثیر چشمگیری در زیبایی دکوراسیون آن دارد. در ابتدا سعی کنید با توجه به فضای داخلی اتاق کار از قفسه بندی مناسب برای قرار دادن وسایلی چون کتابها و یا عناصر دکوراتیو استفاده نمود. از اشکال متنوع میز و صندلی کار با توجه به سبک دکوراسیون استفاده کنید.

از شلختگی و هرج و مرج در محیط کار دوری کنید و سعی کنید آن را تمیز و مرتب نمایید تا از حواس پرتی شما در هنگام کار کردن جلوگیری نماید. نورپردازی مناسب برای دلبازتر شدن محیط کار را فراموش نکنید چنانچه از کمبود فضا برخوردارید از رنگ روشن برای دیوارها و کفپوش استفاده کنید.

چیدمان مبلمان اداری
چیدمان مبلمان اداری

مدتی پیش برای طراحی میز کار مطلبی نوشتم و در آن نوشته یکی از مواردی که برای چیدمان میز پیشنهاد شد، استفاده از گیاهان بود، زیرا علاوه بر زیبایی باعث آرامش و شادی روح می شوند، همچنین طبق گفته روانشناسان رنگ سبز خلاقیت را نیز تقویت خواهد کرد.
در این مطلب یک روش جدید و حرفه ای برای نگهداری گیاهان در محیط کار معرفی می کنم. استفاده از این روش باعث می شود در یک محیط سالم ، زیبا و با طراوت کار کنیم.

این روش دارای میزهایی است که درون آن ها کمی فضای خالی هوا وجود دارد. ساختار اینگونه میز ها به شکل یک سیستم هیدروپونیک عمل می کند. کشت هیدروپونیک شیوه ی کشت بدون خاک می‌باشد. در این روش متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه‌گیری می کنند. سپس به جای خاک، مواد لازم برای گیاه را در آبی که به آن داده می‌شود مخلوط می کنند. گیاه، با استفاده از غذای محلول در آب و مواد نگهدارنده بی اثرمانند پرلیت تغذیه و نگهداری می شود.

مشاوره چیدمان دکوراسیون اداری
مشاوره چیدمان دکوراسیون اداری

در ادامه به چند عامل اصلی در چیدمان داخلی فضاهای اداری میپردازیم.

1- خودتان در مرکز قدرت و توجه قرار دهید. این ویژگی را برای مدیریت و پذیرش در چیدمان اداری رعایت کنید.

2- از کاغذهای اضافی رها شوید. با قفسه بندی و طبقه بندی میتوانید اینکارذ را انجام دهید.

3- تاثیر اولیه ورود مشتری با شرکت بسیار مهم است، پس یک هویت مشخص به مجموعه بدهید.

4- از ترکیب نورهای نقطه ای ،نور  خطی ، نور سطحی در بخشهای مختلف استفاده کنید.

5- انتخاب فرم و رنگ و اندازه مبلمان را هوشمندانه و با توجه به کاربری انتخاب کنید و قیمت را از ملاک حذف کنید.

طراحانه ، برترین گروه مشاوره و اجرای چیدمان آماده انجام پروژه های شما عزیزان میباشد 09123104165 مهندس پناهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165