چیدمان صحیح خانه چگونه است

در این مطلب قصد داریم سه نکته درباره چیدمان صحیح و اصولی خانه را بیان کنیم.

1- چیدمان مبلمان و اکسسوری فرد یا زوج باشد؟

2- چیدمان مبلمان و لوازم روشن باشد یا تیره؟

3- چیدمان مبلمان و اکسسوری متراکم باشد یا پخش؟

چیدمان اصولی خانه
چیدمان اصولی خانه

معمولا برای نمایش لوازم دکوری و اشیا خاص از ویترین و بوفه یا قفسه و طبقه دیواری استفاده میشود. استفاده از وسایل زیاد روی آنها، تمرکز روی یک محصول را کم میکند و معمولا دید ناظر بین اشیا تقسیم میشود و حرکت سیالی را دنبال میکند. تمرکز لوازم باعث سنگینی بصری یک سمت از خانه میشود. اگر با هدف خاصی مانند نقطه کانونی این سنگینی را ایجاد میکنید مفید است و در غیر اینصورت باید از ارزش فضایی آن با تکنیکهای مختلف کم کنید. مثلا روی یکی از دیوارها رنگ خاص یا نورپردازی ایجاد کنید یا از چیدمان مبلمان کمک بگیرید.

چیدمان صحیح خانه چگونه است
چیدمان صحیح خانه چگونه است

استفاده از فرمهای مدرن و مکعبی معمولا برای استفاده طولانی مناسب است. ولی اگر در طراحی مبلمان و اکسسوری تیزگوشه و مکعبی تناسبات به خوبی رعایت نشود، خیلی زود کسل کننده میشود. جای استفاده هم بسیار مهم است. محلی که برای محصولات کیوب و مینیمال مدرن انتخاب میشود باید در تناسب با نقطه کانونی باشد.

چیدمان صحیح خانه
چیدمان صحیح خانه

برای انتخاب چیدمان مبلمان و لوازم خانه معمولا ترکیبهای فرد پیشنهاد میشود. ترکیبهای سه تایی و پنج تایی معمولا تاثیر بهتری از نظر حرکت دارند. برای دکوراسیون فضاهای ایستا از ترکیبهای زوج پیشنهاد میشود. مثلا پیدمان مبلمان و صندلی و تابلو یا اکسسوری هایی مثل شمع بصورت چهارتایی و شش تایی چیدمان شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165