چیدمان مدرن و کلاسیک منزل

چیدمان مدرن و کلاسیک منزل

چیدمان مدرن و چیدمان کلاسیک خانه چه تفاوتی با هم دارند؟ چیدمان منزل چیست؟ چگونه مبلمان خانه را چیدمان کنم؟ چیدمان تابلو چگونه باید باشه؟ چیدمان فرش چجوری باید باشه؟ چیدمان مبلمان منزل چطور باید باشد؟ چیدمان به سبک ایرانی چیست؟ چیدمان L و U چیست؟

چیدمان شیک
چیدمان مدرن منزل

برای شروع چیدمان باید حواسمون به نقطه کانونی و مهمترین وسیله باشه. تلویزیون و ال سی دی LCD جهت چیدمان مبلمان رو مشخص میکنن. بعد از مشخص شدن چیدمان مبلمان تی وی میتونیم جای مبلمان میهمان یا پذیرایی رو مشخص کنیم. باید حواسمون به محل رفت و آمد باشه . فضای لازم داشته باشیم.

اینها سوالاتی هستن که معمولا ازخودمون میپرسیم. چیدمان مبلمان منزل چجوری باید باشه؟ مبلمان میتونه ست کامل باشه که بین 7 تا 8 نفره هستن. یا میتونه نیم ست یا حتی بخشی از مبلمان باشه که بر اساس متراژ و فضای داخلی انتخاب میشه. خرید مبلمان بر اساس نیاز بهترین پیشنهاد من به شماست و از خریدن مبل اضافی دوری کنید.

برای داشتن چیدمان منزل شیک باید بتونیم مبلمان خوب ست کنیم و کنار هم بچینیم. برای چیدمان مبلمان بهتره مبل اصلی روبروی تلویزیون بزاریم. چیدمان مبل که بین خانواده های ایرانی عادت شده و میان مبل کنار دیوار به سبک پشتی سنتی میچینن. چیدمان مبل بهتره حالت L یا U داشته باشه.

چیدمان منزل
چیدمان مدرن و کلاسیک منزل

برای انتخاب مبلمان منزل باید اولویت نیازهای خودمون باشیم و برای راحتی خودمون خرید کنیم و اولویت بعدی ست پذیرایی یا ست میهمان باشه. مبلمان با طرح ساده و رنگهای خاکستری سرد و گرم مثل کرم ، نسکافه ای ، سفید ، طوسی بیشترین کاربرد دارن و برای اضافه کردن رنگ به دکوراسیون داخلی میتونیم از کوسن طرحدار یا تابلو یا گیاهان سبز استفاده کنیم.

  • چیدمان مدرن لوکس منزل
  • چیدمان کلاسیک لوکس منزل

برای چیدمان فرش ها حتما بین فرشها فاصله بزاریم و بغل به بغل نچینیم. فرشها باید از مبلمان کوچکتر باشه. طرح فرشها میتونه شلوغ یا شاده باشه ولی برای طرحهای شلوغ بهتره فرشمون دستباف باشه. اندازه و جهت فرش باید با مبز نهارخوری هماهنگ باشه و از هر طرف یکم از زیر صندلی بزرگتر باشه.

چیدمان دکوراسیون
چیدمان مدرن و کلاسیک منزل

چیدمان تابلوهای روی دیوار میتونه تکی یا چیدمان خطی تابلو ، چیدمان شبکه ای ، چیدمان خوشه ای یا چشدمان نامنظم باشه. تابلوها رو براساس رنگ و طرح دیوار انتخاب میکنیم. برای چیدمان منزل شیک بهتره یکی از رنگهای دیوار داخل تابلو باشه. اگه دیوار اصلی داریم چیدمان میکنیم بهتره از تابلو تکی بزرگ یا چیدمان شبکه ای استفاده کنیم.

چیدمان تابلو بصورت منظم حالت رسمی تری داره. چیدمان تابلوهای کوچیک و چیدمان خوشه ای تابلو ها و چیدمان نامنظم حالت غیر رسمی و دوستانه داره و بهتره برای اتاق شخصی و اتاق خواب باشه.

چیدمان خانه
چیدمان مدرن منزل

چیدمان دکوراسیون کلاسیک منزل

با انتخاب یک رنگ یا الگو طراحی داخلی خود را شروع کنید و بقیه طراحی خود را براساس آن بسازید. هر کدام از اینها میتوانند الهام بخش طراحی داخلی شما باشند، به یاد داشته باشید که حکم قانون  60-30-10 (هنگام استفاده از یک پالت سه رنگ، 60٪ از اتاق را با رنگ غالب، 30٪ با رنگ ثانویه تزئین کنید و 10٪ با رنگ باقیمانده) را در هنگام انتخاب رنگ ها اجرا نمایید.

به طور معمول، توصیه می کنیم که یک سایه خنثی به عنوان رنگ غالب داشته باشید، اما به راحتی  میتوانید در صورت دلخواه آن را تغییر دهید. با این حال، اگر یک رنگ جسورانه برای پوشش 60 درصد فضا انتخاب کرده اید، لمس های خنثی را به بقیه اتاق اضافه کنید و مکان هایی را برای استراحت  چشم ها ایجادنمایید.

اطمینان حاصل کنید که هر رنگی که در طراحی شما مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ دلپذیر خود رابه خوبی تقویت می کند. در صورت نیاز، چرخ رنگ ها را بررسی کنید تا تعیین کنید که کدام سایه ها در کنار هم به  بهترین شکل هماهنگ خواهند بود. هنگامی که یک پالت را از 2-3 سایه انتخاب کرده اید، هر یک را چند بار در طول طراحی تکرار کنید. تکرار کمک می کند رنگ ها جسورانه تر به نظر رسند.

چیدمان کلاسیک و نئوکلاسیک خانه
چیدمان کلاسیک و نئوکلاسیک خانه
چیدمان کلاسیک و نئوکلاسیک خانه
چیدمان کلاسیک و نئوکلاسیک خانه

بازی با اشکال

انتخاب اشکال نیز یک راه عالی برای افزودن  مقدار زیادی شخصیت و لمس به یک اتاق است. به جای ساختن طرح خود میتوان در اطراف همان فضا از قطعات تقریبا مدولار مبلمان به شکل زیباتری استفاده نمود، شکار قطعات با شخصیت و لمسی قویترتوسط انتخاب اشکال زیبا از مبلمان و اثاثیه شکلی زیباتر به طراحی دکوراسیون داخلی میبخشد . تمرکز بر انتخاب مبلمانی که پر از منحنی های ظریف و بسیاری از زاویه ها برای اضافه کردن علاقه بصری است بسیارعالیست.

علاوه بر مبلمان، چشم خود را برای فرصت های دیگرجهت پراکنده شدن شکل های جالب از لوازم جانبی و آکسسوری ها در طول طراحی خود نگه دارید. چراغهای روشن از جمله آباژورها و شمعدان ها راه بسیار خوبی برای انجام این کار هستند.این شکل از طراحی داخلی  وسوسه کننده است که بخواهید با انواع مختلفی از اشکال و اندازه های مختلف بازی کنید، اما دوباره پیشنهاد می کنیم 2-3 شکل را انتخاب کنید و آنها را در برنامه های مختلف تکرار کنید، تا بتوانید به طراحی داخلی فضای خود انسجام دهید.

مقدار زیادی درخشش را وارد طراحی داخلیتان کنید

هنگام استفاده  زرق و برق در فضای داخلی ، درخشندگی یک جزء کاملا ضروری برای جلب توجه در آن طراحی داخلی محسوب میشود. اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی از آن را در طراحی خود قرارداده اید. در مورد نحوه کار آن، تاکتیک های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. اولین کار این است که از طریق عناصر روشنایی خود ّن را روشنتر سازید. برای ایجاد تأثیر بصری از فلزات، بلورها یا هر دو استفاده کنید. در ضمن پیشنهاد می کنیم که مرکز نورپردازی خود را به مرکز ارتباطات خود متصل کنید. به عنوان مثال در بالای یک میز ناهارخوری رسمی، در یک ورودی یا بالای تخت از روشنایی استفاده نمایید. فلزات به طور باورنکردنی میتوانند به راحتی ترکیبی از  خشش بیشتر را به طراحی داخلی شما ببخشند. شما می توانید هر فلزی را که مطابق با زیبایی شناسی شما است انتخاب کنید .

چیدمان کلاسیک و نئوکلاسیک خانه
چیدمان کلاسیک و نئوکلاسیک خانه

تعادل را فراموش نکنید

تعادل کلیدی در طراحی داخلی برای درخشان نمودن دکوراسیون داخلی شماست. در حالی که قطعه های چشم نواز باید حتما حضور داشته باشند،بایستی تعادل در استفاده از آنها را نیز حتما رعایت شود.چرا که استفاده بی رویه از آکسسوری ها در فضای داخلی دکوراسیونمان سبب میشود تا تمرکز در آن فضا مختل شود.

ایجاد تعادل کافی برای اتاق جهت احساس یکپارچه گی در طراحی داخلی، بسیار مهم میباشد. اگر شما برای  طرحتان از یک الگوی جسورانه  استفاده میکنید ، انتخاب یکی از رنگ های خنثی را در کنار آن فراموش نکنید. اگر یک تکه از مبلمان دارای یک رنگ جسورانه باشد، مطمئن شوید که خطوط راست در آن وجود دارد.

ما توصیه می کنیم با تکیه بر غرایز خود به سبک دکوراسیون داخلیتان تعادل را اضافه نمایید. توجه داشته باشید که فضای اتاق چطور احساس می شود. اگر احساس می کنید چیدمان فضایتان به گونه ایست که غرق شده یا حتی تحت فشار بوده اید، نگران نباشید طراحی خود را تا زمانی که احساس درستی از آن  ندارید به پایان نبرید.

چیدمان کلاسیک و نئوکلاسیک خانه
چیدمان کلاسیک و نئوکلاسیک خانه

چیدمان خانه لوکس

کلمه لوکس به معنای شیک ، زیبا، قشنگ ، پرشکوه ، تجملی است. بنابراین در این نوع چیدمان بایستی از  تمامی عناصر زیبا و مدرن و شیک استفاده کرد و ضمن طراحی و استفاده از رنگ ها به هماهنگی آنها توجه بسیار زیادی داشت تا دکوراسیونی لوکس را خلق کنیم که جلوهی با شکوهی را نمایان سازد.

نه تنها دکوراسیون و چیدمان خانه لوکس را برای مساحت و زیر بنا های و سیع انجام داد بلکه میتوان آن را  برای فضاهای کوچک نیز به کار برد . تنها باید از طرح های کامل و ایده آل با اصول مناسب و صحیح استفاده نمود.

استفاده از نورپردازی های زیبا با استفاده از لوسترها و نیز لامپ های ال ای دی به کار رفته در سقف جلوه دکوراسیون محیط را چند برابر میکند در ضمن به کار بردن  کناف های سقف با استفاده از کچ کاری ساده اما حرفه ای یکی دیگر از بخش های جذاب دکوراسیون داخلی لوکس محسوب میشود.

ست شدن رنگ سرامیک ها با اجزای ریز و درشت آشپزخانه در این آپارتمان های لوکس ترفندی است برای باز جلوه دادن فضای داخلی آن  که از این طرح برای بزرگ نشان دادن خانه های کوچک البته با استفاده از رنگهای روشن تر می توان بهره برد. در مورد انتخاب کفپوش های زیبا و مدرن و نیز دیوار پوش ها حساسیت لازم را به خرج دهید تا فضای دلنشینی را خلق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165